کوشش انتشار بجنورد انتشار تصویر شبکه اجتماعی

کوشش: انتشار بجنورد انتشار تصویر شبکه اجتماعی شبکه های اجتماعی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی نیازمند خرید آب از کشورهای دیگر نیستیم ، پدیده خشکسالی موقت است

«وزیر نیرو پدیده خشکسالی را موقتی دانست و با بیان اینکه با پدیده کم آبی روبرو هستیم، گفت که از آنجا که طی ۵۰ سال گذشته سالی یک میلیمتر بارش‌ها کم شده است و هر ۱

نیازمند خرید آب از کشورهای دیگر نیستیم ، پدیده خشکسالی موقت است

پدیده خشکسالی موقت است/نیازمند خرید آب از کشورهای دیگر نیستیم

عبارات مهم : مدیریت

«وزیر نیرو پدیده خشکسالی را موقتی دانست و با بیان اینکه با پدیده کم آبی روبرو هستیم، گفت که از آنجا که طی ۵۰ سال گذشته سالی یک میلیمتر بارش ها کم شده است و هر ۱۰ سال دو درجه هوا گرمتر می شود. بنابراین ما با پدیده کم آبی و نه خشکسالی روبرو هستیم که این موضوعی دائمی است.»

به گزارش ایسنا، این مطلب را سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی به نقل از سخنان رضا اردکانیان در جلسه صبحگاه امروز (یکشنبه) فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح کرد و افزود: نباید مدیریت آب تقسیم شود در دولت کارگروهی به نام کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل شده است و کلیه دستگاه های مربوطه به مصرف و تولید آب در آن حضور دارند. باید عنوان آب و پدیده خشکسالی را حل کنیم البته این پدیده موقت است و ما با پدیده کم آبی روبرو هستیم.

وی با بیان این که «وزیر نیرو توضیح داد طی ۵۰ سال گذشته سالی یک میلیمتر از بارشها کم شده. همچنین هر ۱۰ سال دو درجه هوا گرمتر شده است هست. این نشان می دهد با پدیده خشکسالی روبرو نیستیم بلکه با پدیده کم آبی روبرو هستیم که این عنوان دائمی است» افزود: اردکانیان با بیان اینکه پرسشها کلیه حوزه های آبریز کشور در این کارگروه مطرح می شود، گفت: این کارگروه به دنبال حل کلیه پرسشها مربوطه هست. در همین باره حل پرسشها اصفهان و خوزستان در دستور کار قرار دارد. وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه جهت تامین آب شرب نیازمند خرید آب از کشورهای دیگر نیستیم و در این باره موضوعی مطرح نبوده هست، گفت: ما در مدیریت آب با هیچ کس تعارف نداریم وقاطعانه عنوان را پیگیری می کنیم. به گفته وی باید به مدیریت در عرصه عرضه و تقاضا پرداخت. نمی توان صرفا با مدیریت عرضه، پرسشها حوزه آب را حل کرد. باید تقاضا نیز مدیریت، اصلاح و تنظیم شود.

نیازمند خرید آب از کشورهای دیگر نیستیم ، پدیده خشکسالی موقت است

همچنین در این جلسه سه معاون وزیر نیرو گزارشی از حوزه آب، اوضاع سدها، برق و میزان توزیع آن ارائه کردند که در این گزارش به عنوان کم کردن قابل توجه آب پشت سدها اشاره شده است است.

همچنین معاونان وزیر گزارشی دادند ناظر بر اینکه حدود ۹۴۰۰ مگاوات برق مورد نیاز کشور از منابع آبی تامین می شود که به علت کم کردن آب پشت سدها تقریبا نیمی از آن در سال ۹۷ تولید خواهد شد. یعنی در امسال حدود ۵ هزار مگاوات کمبود برق داریم لذا وزارت نیرو باید راهی جهت جبران آن آینده نگری کند. امری که نیازمند همکاری مجلس است.

«وزیر نیرو پدیده خشکسالی را موقتی دانست و با بیان اینکه با پدیده کم آبی روبرو هستیم، گفت که از آنجا که طی ۵۰ سال گذشته سالی یک میلیمتر بارش‌ها کم شده است و هر ۱

وی ضمن تشریح موارد مطرح شده است گفت که در این جلسه راجع به مسائلی همچون ضرورت مدیریت و انتقال آب، توزیع عادلانه و اصلاح روش مصرف آب، توجه به واقعیت کمبود نزولات آبی و تولید و صادرات برق بحث و گفت وگو صورت گرفت.

واژه های کلیدی: مدیریت | مدیریت | خشکسالی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs